24 lutego, w dniu inwazji zbrojnej na Ukrainę, Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie wydał oświadczenie, potępiające działania Kremla, w którym apeluje również o modlitwę w intencji pokoju w Europie i na całym świecie. W tym samym dniu Samorząd Rejonu Wileńskiego w związku z licznymi ofiarami wojny odwołał zabawy zapustowe i wszystkie najbliższe imprezy rozrywkowe. Identyczne decyzje podjął Samorząd Rejonu Solecznickiego i Dom Polski w Nowych Święcianach.

W piątek, 25 lutego, Samorząd Rejonu Wileńskiego i Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie zamówili intencję mszalną o pokój.

Msza Święta w intencji „O pokój na Ukrainie i na całym świecie” odbędzie się w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła we środę, 2 marca, o godzinie 13.00.

  1. Msza święta zamówiona przez Samorząd Rejonu Wileńskiego i Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie to wyraz wileńskiej solidarności z ofiarami wojny. My Polacy, tak boleśnie doświadczeni w dziejach, doskonale rozumiemy wszystkie okropności związane z wojnami. Módlmy się więc o pokój na Ukrainie i na świecie.

Comments are closed.