W dniu 23 sierpnia Ambasador RP na Litwie Urszula Doroszewska złożyła listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Litwy Dalii Grybauskaite. Podczas ceremonii towarzyszył jej Sekretarz Stanu i Minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski oraz pracownicy Ambasady.
Po  ceremonii   Pani Ambasador została zaproszona na  rozmowę  z Panią Prezydent RL, z którą omówiła współpracę w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, umacnianie bezpieczeństwa energetycznego, stosunki dwustronne  oraz  kwestię Polaków na Litwie.
Urszula Doroszewska jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie PRL angażowała się w działalność opozycyjną – była współpracownikiem KOR, jednym z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności w Warszawie i niezależnego pisma „Głos”. Od 2006 roku Doroszewska  pracowała w Kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego , najpierw jako ekspert a następnie zastępca dyrektora Biura Spraw Zagranicznych |Kancelarii Prezydenta RP. W latach 2008-2013 sprawowała funkcję Ambasadora RP w Gruzji. W maju 2013 roku objęła stanowisko dyrektora Instytutu Polskiego w Mińsku. We wrześniu 2015 roku została doradcą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest autorką licznych artykułów poświęconych krajom byłego ZSRR.
  1. czeka ją orka na ugorze bo lietuvisi to wyjątkowo trudny partner i współpracę rozumieją na swój sposób

Comments are closed.