Z okazji 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie zaprasza rodaków na „Piknik na 102”.

Upamiętnienie znamiennej wiktorii pod Warszawą oraz Święta Wojska Polskiego tradycyjnie odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 15.00 w miejscu urodzenia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zułowie. Przy pamiątkowym kamieniu ku czci Marszałka oraz w Alei Pamięci Narodowej – przy stelach poświęconych Bitwie Warszawskiej oraz generałowi Tadeuszowi Rozwadowskiemu – odbędzie się uroczyste składanie wieńców, zapalenie zniczy i oddanie hołdu twórcom Wojska Polskiego i bohaterom Bitwy Warszawskiej.

Uroczystość uświetni bogaty program artystyczny. Będzie też wspaniały piknik z żołnierskim poczęstunkiem.

Chętni udania się na uroczystości do Zułowa autokarami z Wilna, proszeni są o wcześniejszą rezerwację miejsc w biurze ZG ZPL, dzwoniąc pod numer telefonu 2 33 10 56 lub przesyłając wiadomość na adres mailowy: biuro@zpl.lt.

Odjazd autokarów do Zułowa z Wilna o godz. 13.30:

• Pierwszy autokar odjedzie o godz. 13:30 z placu przy Domu Prasy (al. Wolności 60 / Laisvės pr. 60);

• Drugi autokar odjedzie również o godz. 13:30 od Domu Polskiego (ul. Nowogródzka 76 / Naugarduko g. 76) i, jak w ubiegłym roku, zatrzyma się na Antokolu, na placu przy kościele św. Piotra i Pawła o godz. 13:45.

Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody zwycięskiej Bitwy Warszawskiej sprzed 102 laty!