dozynki

– Chcemy podziękować Bogu za to błogosławieństwo, które daje, za to, że tyle wszystkiego możemy zebrać i wszystko to służy naszemu dobru – powiedziała s. Karolina Baran ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. – Chcemy się tym dzielić, a dzisiaj szczególnie podczas Eucharystii chcemy dziękować Bogu że jest z nami, że nam błogosławi.

Uroczystej mszy św. przewodniczył były sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone, który dzień wcześniej przewodniczył we Lwowie obchodom 25-lecia odnowienia struktur Kościoła katolickiego na Ukrainie. Do Krysowic również przybyli arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki, biskup-senior Marian Buczek, sekretarz Nuncjatury Apostolskiej w Kijowie monsinior Piotr Tarnawski. Gospodarzem miejsca był proboszcz parafii w Krysowicach ks. Paweł Antolak.

– Jestem tutaj nie tylko dlatego, że zostałem zaproszony przez waszego arcybiskupa metropolitę Mieczysława, ale przede wszystkim dlatego, że odczuwam potrzebę podzielenia się z wami radością działania Bożej Opatrzności, w komunii serc oświeconych i rozgrzanych duchem miłości Boga Ojca, która objawiła się w jego Synu danym „dla nas” i która objawia się w jego Synu, wydanym „za nas” – powiedział w homilii kardynał Bertone.

– Boże Wszechmogący, który pobłogosławiłeś ziemię, aby owocowała i produkowała to co niezbędne człowiekowi do życia, i który nakazałeś cicho pracować, jedząc swój własny chleb, pobłogosław pracę rolnika i daj właściwy czas na zebranie owoców ziemi, aby cieszyć się zawsze twoją dobrocią, na chwałę Twojego imienia.

Przedstawiciele wspólnot parafialnych złożyli do ołtarza koszyki z chlebem, owocami i warzywami.

Na podst.: Kurier Galicyjski (K. Czawaga, E. Sało)

Comments are closed.