Celem akcji „Polak z sercem” jest wsparcie naszych rodaków zamieszkujących Kresy Wschodnie. Organizatorem wydarzenia są młodzi ludzie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Fundacji dla Młodzieży.

W ramach inicjatywy już od 2018 r. w wielu miejscach Polski prowadzane są zbiórki finansowe, a także zbiórki artykułów spożywczych i szkolnych.

Zgromadzona pomoc trafia następnie do naszych rodaków, mieszkających na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Teresa Moskal z Fundacji dla Młodzieży podkreśla, że to działanie wiąże się z budującymi spotkaniami z Polakami na Kresach.

– Prowadzimy zbiórki, spotkania. Wyjeżdżaliśmy razem z młodzieżą na Kresy i spotykaliśmy się z Polakami na terenach wschodnich. Dla nas zawsze było to głębokie przeżycie. Polacy mieszkający na Kresach zarażali nas swoją miłością do Polski, swoją historią. Cieszę się, że młodzi Polacy, którzy chcą coś zrobić, podarować swoje serce, włączają się w tę akcję – mówi Teresa Moskal.

Inicjatywa jest wyrazem solidarności z naszymi rodakami. Można ją wesprzeć modlitewnie, przekazując dary rzeczowe lub dokonując zakupów poprzez wirtualny e-daromat.

Szczegóły dotyczące różnych form pomocy można znaleźć na stronie internetowej polakzsercem.pl. Akcja potrwa do 26 listopada tego roku. Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.

Fot. materiały organizatora, Źródło: radiomaryja.pl

Comments are closed.