Szanowni Państwo!  Drodzy Przyjaciele!

Na terenie parku należącego do Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach, placówki macierzystej Fundacja im. Brata Alberta, powstaje plenerowa Droga Krzyżowa, dedykowana wszystkim tym, którzy w XX wieku oddali swe życie w obronie Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej  Polskiej.

Dwie pierwsze stacje dedykowane zostały Orlętom Lwowskim i gen. Józefowi Rozwadowskiemu, XII – największa Golgota (z Krzyżem i figurami), Ofiarom  Ludobójstwa na Wołyniu, a XIV, ostatnia obywatelem polskim ekspatriowanym z Kresów. Dedykacje pozostałych są w trakcie ustalania.

Poszczególne stacje, w kształcie kapliczek, zostały podarowane przez Diecezję Bielsko-Żywiecką. Do tej pory znajdowały się one na terenie Domu Rekolekcyjnego koło Szczyrku, a obecnie są zmagazynowane w Radwanowicach. Stan ich jest bardzo dobry. Wykonane zostały w 2013 r.

Zarząd Fundacji im. Brata Alberta opracował projekt architektoniczny całej kompozycji, którego realizacja będzie wiązała się m.in. z budową utwardzonej drogi i instalacji oświetleniowej, a także z wylaniem fundamentów pod poszczególne stacje i usypaniem wspomnianej Golgoty.

Całość wyceniona została na 20 tys. zł., co oznacza, że koszt ustawienie jednej stacji będzie wynosił 1 500 zł. W tej chwili prywatni darczyńcy zadeklarowali pokrycie kosztów pięciu stacji-kapliczek. Zwracam się więc z apelem do wszystkich w sprawie ufundowania pozostałych stacji. Każdy z darczyńców będzie mógł wybrać sobie daną stację i dedykację. Co do dedykacji, to mile widziane są wszelkie propozycje. Zainteresowani mogą pisać na mój e-mail tadeusz@isakowicz.pl

Proszę obejrzeć zdjęcia poniżej

Foto 1 i 2 – plan

Foto 3 i 4 – przykładowa stacja-kapliczka

Foto 5 i 6 – Golgota

http://isakowicz.pl/kresowa-droga-krzyzowa-w-radwanowicach-k-krakowa-apel-o-wsparcie/

Serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże!

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

www.isakowicz.pl

 

Fundacja im. Brata Alberta

www.albert.krakow.pl

Odpis 1% – KRS 0000028246 

Spółdzielnia Socjalna „Albert” (profesjonalne niszczenie dokumentów)

http://www.spoldzielniaalbert.pl/

Blog video na Youtube

https://www.youtube.com/channel/UC546DsojvP5ZY2hzjd4hBoA

FB

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008114164039

Twitter

https://twitter.com/IsakowiczZalesk

 

materiał nadesłany

  1. Wspaniały pomysł godny szerokiego nagłośnienia i poparcia. Trzymam kciuki za powodzenie.

  2. Ksiądz Isakowicz od lat prowadzi wspaniałe projekty: pamięć o Kresach i Fundacja Brata Alberta.
    Wielce szlachetne działania.
    Niech Pan Bóg pobłogosławi.

Comments are closed.