rwRadio Wilno – Wszystko co nas łączy! Bóg, Honor, Ojczyzna!

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia wystartowało „Radio Wilno”. Radio w założeniu przedstawiające wileńskie i kresowe sprawy, racje i punkt widzenia. Oczywiście w dyskusji na antenie będzie wyrażane szerokie spektrum poglądów. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – dlatego wybraliśmy muzyczny format polski. Od dłuższego czasu, niestety, mamy lukę w promocji muzyki polskiej na Kresach. Cieszymy się, że nasze radio jest pierwszym i jedynym radiem na Litwie grającym wyłącznie przeboje polskie.

Interaktywne „Radio Wilno” założone zostało również w celu dogłębnego, operatywnego, obiektywnego informowania społeczeństwa. Radio na starcie i początkowej fazie swego działania będzie „żywą formą” radia internetowego. W perspektywie będzie radiem klasycznym i nadawało na falach ultrakrótkich z zasięgiem 100 km wokół Wilna. Właśnie o przydzielenie częstotliwości  radiowych zwróciliśmy się do Komisji Państwowego Radia i Telewizji oraz złożyliśmy wszelkie niezbędne dokumenty. Żywimy głęboką nadzieję na pozytywną decyzję Komisji.

Dzisiaj wystartowaliśmy programem muzycznym. W ciągu miesiąca uruchomimy serwis informacyjny i audycje tematyczne. Z pełnym zasięgiem programowym wystartujemy 2 maja w Dniu Polonii i Polaków za Granicą, co jest dla nas również symboliczne, jak i dzisiejszy start w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wilno jest kolebką Kultu Miłosierdzia Bożego i właśnie tu Jezus Chrystus Zbawiciel objawił się  świętej Faustynie Kowalskiej.

Nasz program nastawiamy na promocję osiągnięć w dziedzinie kultury, gospodarki, oświaty, sportu, i innych dziedzin życia społecznego na Litwie i w Polsce, a także Polonii na świecie. Jako, że  założyciel radia spółka „Zorza” nie jest organizacją nastawioną na zysk, więc „Radio Wilno” nie będzie radiem komercyjnym. Zatem będziemy mogli sporo czasu poświęcać na dogłębne przedstawienie problemów i zagadnień społecznych, tworzenie programów informacyjnych i edukacyjnych.

Nasz zespół będą tworzyli zarówno dziennikarze z Wileńszczyzny jak też zaprzyjaźnieni z radiem dziennikarze z Polski oraz polonijni. Już dzisiaj ściśle współpracujemy z rozgłośniami patriotycznymi na świecie, w tym największą rozgłośnią katolicką „Radio Maryja”. Poprzez rozbudowaną sieć komunikacyjną słuchacze będą mieli możliwość bezpośredniego wpływu na program radia. Planujemy również stworzenie mobilnego studia transmisyjnego, za pomocą którego będziemy transmitowali Liturgie Mszy Świętej,  nadawali „na żywo” relacje z koncertów, wydarzeń kulturalnych i innych aktualnych słuchaczom przedsięwzięć.

Pozdrawiamy serdecznie naszych dzisiejszych słuchaczy jak i tych, którzy do nas dołączą na Litwie oraz na całym świecie, a których mamy głębokie przekonanie nam będzie ciągle przybywało.

Dziękujemy Opatrzności, że udało się nam właśnie dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o symbolicznej godzinie 15.00, wystartować, jak też jesteśmy niezmiernie wdzięczni wielu ludziom dobrej woli, którzy nam pomagali w tworzeniu „Radia Wilno”. Liczymy na dalszą owocną współpracę z naszymi przyjaciółmi i jak najbardziej z naszymi słuchaczami.

Redakcja „Radia Wilno”

3 kwietnia 2016 roku

Wilno, Dom Prasy

  1. Życzę powodzenia nowej inicjatywie. Tylko prawda jest ciekawa, prawda jest najważniejsza, więc gdy nowe radio będzie trzymało wysoki poziom, to wszystko potoczy się pomyślnie, pozyska słuchaczy i znajdzie miejsce w eterze.

  2. Nowe radio to zawsze jakiś przełom, zostanie złamany wieloletni monopol jedynej rozgłośni pana Okińczyca. Według opinii wielu Wilnian, w publicystyce politycznej Radio Znad Wilii prezentuje już opcję litewką, więc potrzebne było radio naprawdę polskie. Mam nadzieję, że tę lukę wypełni właśnie powstające Radio Wilno.

  3. prawdziwy Wilnianin

    Litwa rządzą byli KGBysci i mówienie prawdy nie spodoba im się, znajdą 1001 przyczyn aby nie pozwolić.

  4. oj będzie się działo, że hej, gdy już ruszy pełna wersja, czyli z audycjami, rozmowami, wiadomościami i tp.

  5. Cieszę się bardzo, że wreszcie powstało prawdziwie polskie radio w Wilnie czyli Radio Wilno, które opiera się na najważniejszych dla polskości wartościach Bóg, Honor, Ojczyzna. Co prawda z Wilna nadaje radio ZW, ale ono jest tylko polskojęzyczne a nie polskie, służy litewskim władzom i szkodzi Polakom na Litwie. Dlatego cała nadzieja w nowym prawdziwie polskim radiu, życzę powodzenia (dodam że już słuchałem i podoba mi się że są tu tylko polskie piosenki, trzeba promować polską kulturę).

Comments are closed.