29 marca w Dom Polonii w Warszawie gościł prezesów i przedstawicieli organizacji polskich z Ukrainy (Kijów, Lwów, Browary, Borysław, Łuck, Łanowice, Żytomierz, Krzywy Róg, Odessa, Charków, Zaporoże, Dnipro), którzy opuścili kraj swojego zamieszkania w związku z toczącymi się tam działaniami wojennymi. Spotkanie z Polakami z Ukrainy zainicjowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Wieloletni Partnerzy i Przyjaciele Stowarzyszenia mieli okazję do pierwszego wspólnego spotkania od przyjazdu do Polski, co pozwoliło na podzielenie się – w rodzinnej atmosferze – doświadczeniami i kwestiami związanymi nie tylko z ich pobytem w Polsce, ale również działalnością polskich struktur w Ukrainie w obliczu toczącej się tam wojny.

W spotkaniu uczestniczyli ze strony Stowarzyszenia: Prezes Stowarzyszenia – Dariusz Piotr Bonisławski, Skarbnik Stowarzyszenia – Tomasz Różniak, Dyrektor Zarządzający ds. Programowych Zenka Bańkowska, Dyrektor Biura Zarządu Tatjana Čepukoit i Anita Staszkiewicz, którzy zapewnili Gości o kontynuacji wsparcia i zaangażowania „Wspólnoty Polskiej” na rzecz Polaków na Ukrainie.

Źródło: wspolnotapolska.org.pl