oddajemy do Państwa rąk nowy portal internetowy poświęcony tematyce kresowej. Jest on przeznaczony dla tych wszystkich, dla których sprawy Kresów są wciąż ważne, dla tych którzy chcą słowem i myślą wspierać naszych Rodaków oraz dla tych, którzy mają pochodzenie kresowe i chcieliby podzielić się rodzinnymi wspomnieniami zamieszczając je w dziale „Kresowe historie”.

W naszym zamyśle ma to być portal wolnej myśli kresowej, współtworzony również przez Państwa. To portal opinii i komentarzy na każdy kresowy temat, dlatego prosimy o nadsyłanie nieodpłatnych tekstów, które w miarę możliwości będziemy tu zamieszczać.  Kresy Rzeczpospolitej to nasza wielka narodowa i kulturowa spuścizna, o której powinniśmy zawsze pamiętać, bo jest to naszym moralnym obowiązkiem wobec minionych, obecnych i przyszłych pokoleń rozsianych po kresowej ziemi.

Z pozdrowieniami,

Zespół redakcyjny

 

  1. Będę z uwagą śledził Wasze poczynania. Podobnych portali traktujących o Kresach jest sporo, niektóre związane z wpływowymi organizacjami czy fundacjami, więc konkurencja jest poważna. Ale mam nadzieję, że zgodnie z modnym obecnie hasłem: dacie radę!

  2. To naprawdę dziwnie wygląda, jeśli na portalu, który ma „słowem i myślą wspierać naszych Rodaków”, walą po oczach anglojęzyczne komunikaty typu „2 thoughts on”, „Posted by”, „Posted by”, „Leave a Reply”, „You may use these HTML tags and attributes”.
    Polonizacja WordPress (systemu zarządzania treścią, którego używacie), naprawdę nie jest bardzo wielkim problemem.

    • Dziękuję za zwrócenie uwagi. Portal jak Pan zapewne zauważył dopiero co powstał i pracujemy jeszcze nad stroną. Wkrótce te „walące po oczach” komunikaty zostaną oczywiście spolszczone. Z drugiej strony zachęcam do czytania treści, już w języku polskim, gdyż to właśnie treść strony (a nie stałe elementy struktury szablonu) ma przede wszystkim informować o trudach Polaków mieszkających na kresach.

  3. Czy można do Państwa napisać list z ciekawą i dramatyczną historią mojej rodziny? Może będzie na tyle ciekawa, że go opublikujecie.

  4. Wszystkiego najlepszego! Jest już trochę portali poświęconych sprawom kresowym, ale na pewno jest jeszcze konieczność poruszenia wielu spraw, tak natury historycznej, jak też dotyczącej bieżących wydarzeń. mam nadzieję, że w tym kierunku pójdziecie.

  5. Wreszcie jakiś fajny niekomercyjny portal kresowy. Bez wściekłych okienek reklamowych. Jest w porządku, trzymajcie tak dalej.

Comments are closed.