Zbliża się wielkie święto Polonii i Polaków za Granicą, które przypada 2 maja. Z tej okazji Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Polonijna Agencja Informacyjna SWP ogłasza drugą już edycję konkursu „Polska to dla mnie…”.

No właśnie. 2 maja, Dzień Polonii i Polaków za Granicą to dobry moment aby zastanowić się czym dla mnie jest Polska i jak budować solidarność między rodakami.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” organizując obchody tego ważnego święta zachęca do wzięcia udziału w drugiej już edycji konkursu „Polska to dla mnie…”, który przybliży nam rozumienie polskości wśród rodaków rozsianych po całym świecie.

Może to być również okazja do wyrażenia solidarności z Polakami żyjącymi na Wschodzie, którzy potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy o nich w duchu solidarności, tak bliskiej naszej polskiej tradycji.

Czekamy na Państwa prace – zdjęcia, filmy, piosenki, recytacje, twórczość plastyczną. Zarówno dorosłych jak i młodzieży oraz dzieci.

W ubiegłym roku na konkurs zgłoszono ponad tysiąc prac, z czego do finału zakwalifikowało się ponad 500. Wszystkie prezentowaliśmy w naszych portalach internetowych i profilach społecznościowych. Obejrzała je wielomilionowa publiczność.

Także w tym roku każdy kto mieszka poza granicami naszego kraju i czuje się Polakiem jest mile widziany i oczekiwany w konkursie. Nie może Państwa zabraknąć.

Najlepsze prace nagrodzimy zestawami atrakcyjnych upominków, a dla młodzieży przeznaczyliśmy odrębną pulę miejsc w przyszłorocznej akcji edukacyjno-wypoczynkowej „Lato z Polską” czyli cieszącym się niesłabnącą popularnością pobycie wakacyjnym w naszym kraju.

Nagrodę specjalną wyróżniającą walor poznawczy prac ufundowała Polonijna Agencja Informacyjna, patron medialny zapewniający obsługę techniczną przedsięwzięcia.

Wspólnota Polska od 30 lat wypełnia misję opieki na Polonią i Polakami za granicą. 2 maja jest ukoronowaniem naszych starań. Stwórzmy wspólnotę, świętujmy go razem.

NAGRODY W KONKURSIE „POLSKA TO DLA MNIE…”

15 zestawów nagród rzeczowych

– m.in. książki, słowniki, gry planszowe, upominki okolicznościowe

20 osób – dzieci i młodzież do 18. roku życia

– udział w pobycie edukacyjno-integracyjnym „Lato z Polską” w Polsce latem 2022 r.

Nagroda specjalna Polonijnej Agencji Informacyjnej

za walory poznawcze nadesłanej pracy

ZGŁOSZENIA PRAC DO KONKURSU

Prace należy nadsyłać na adres mailowy Polonijnej Agencji Informacyjnej: pai@pai.media.pl

z dopiskiem „Polska to dla mnie 2021”.

W celu prawidłowej identyfikacji uczestników prosimy o podanie:

Imienia i nazwiska, kraju zamieszkania (poza Polską), wieku (w przypadku dzieci i młodzieży), ewentualnie (nie jest to wymagane) przynależności do organizacji polonijnej.

PREZENTACJA PRAC I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane w portalach internetowych Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Polonijnej Agencji Informacyjnej SWP

Dodatkowo prace konkursowe będą prezentowane w czasie obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą 2 maja 2021 roku.

Do 10 maja wyłonieni zostaną laureaci konkursu, o czym poinformujemy ich drogą mailową lub za pomocą komunikatorów elektronicznych.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w specjalnym pokazie w mediach społecznościowych, na stronach prowadzonych przez SWP i PAI.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE I CZEKAMY NA PAŃSTWA PRACE!

Źródło: www.wspolnotapolska.org.pl