W niedzielę 29 grudnia Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia” zaprosił na koncert noworoczny, który odbył się w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Grudniowe koncerty zespołu stały się już długoletnią tradycją.

Przednoworoczne, tradycyjne spotkanie traktowane jest jako podsumowanie działalności zespołu za rok mijający, który był dla „Wilii” bogaty w wydarzenia artystyczne i kulturalne. Jest też zwiastunem jubileuszu zespołu, który będzie obchodził swoje 65-lecie. Koncert z tej okazji odbędzie się 14 listopada 2020 roku w sali kongresowej „Compensa”.

Koncert zainaugurował „Polonez Noworoczny”. Następnie zabrzmiały kolędy w wykonaniu zespolaków, w tym „Kolęda Wileńska”, „Świeć gwiazdeczko”, „Gore gwiazda”.

„Wilia” zaprezentowała również obrazek moniuszkowski: rozbrzmiała m.in. „Pieśń poranna”, „Pieśń wieczorna”, „Kukułka”, „Prząśniczka” czy „Przylecieli sokołowie”. Widzowie mogli także podziwiać mazura z opery „Halka”, mazura z opery „Straszny dwór”, a także poloneza z opery „Halka”.

W drugiej części koncertu „Wilia” zaprezentowała m.in. „Suitę rzeszowską”, „Suitę kurpiowską”, „W moim ogródecku”, „Wspomnienie o Wilnie” i wiele innych.

Na zakończenie zespół wspólnie odśpiewał piosenkę „Jest taki dzień”.