Serdecznie zapraszamy na XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza – SchulzFest ‘24, który odbędzie się w mieście autora Sklepów cynamonowych Drohobyczu w dn. 7–13 lipca 2024.

 

Front kulturalny musi być kontynuowany, SchulzFest musi trwać.

SchulzFest ‘24 tworzą przenikające się pasma wydarzeń i działań artystycznych: krótkie spięcia sensu, wiersze w schronach i kontynent Drohobycz oraz biegnące równolegle pasmo Bruno4ever – w których udział wezmą pisarze, muzycy, artyści teatru i sztuk wizualnych oraz intelektualiści z kilku krajów Europy i świata.

Jak przed dwoma laty, szczególny akcent kładziemy na pasmo wiersze w schronach, w ramach którego będziemy czytali i komentowali wiersze w drohobyckich schronach przeciwlotniczych – to nasz akt symboliczny wobec niszczycielskiej siły wojny.

Pospieszcie się na spotkania z Ryszardem Krynickim, Jurijem Andruchowyczem, Jurkiem Prochaśką, Pawłem Próchniakiem, ks. Alfredem Wierzbickim, Jurijem Wynnyczukiem, Ostapem Sływyńskim, Jackiem Podsiadło, Tomaszem Różyckim, Bogumiłą Berdychowską, Ołeksandrem Bojczenką, Hryhorijem Semenczukiem, Adamem Michnikiem, Grzegorzem Gaudenem, Ołeną Rybką, Katarzyną Kuczyńską-Koschany, Natalią Tkaczyk, Krzysztofem Czyżewskim, Włodkiem Kaufmanem, Ołeksandrem Irwańcem, Danyłą Ilnyćkym oraz innymi drogimi naszymi gośćmi.

Zapraszamy na niezwykle energetyczny koncert ukraińskiego i polskiego zespołów „Joryj Kłoc” i „Orkiestra Świętego Mikołaja”, spektakl akustyczny Jurija Andruchowycza z zespołem „Karbido”, ciekawe projekty teatralne z Madrytu, Poznania, Warszawy, Drohobycza, fascynujące wystawy plastyczne i performance, czytania poetyckie, spotkania literackie i prezentacje – to wszystko czeka na Was w Drohobyczu w ciągu siedmiu atrakcyjnych dni festiwalowych.

Konsulat Generalny RP we Lwowie jest współorganizatorem Festiwalu oraz jednym z patronów honorowych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny! Zapraszamy!

Źródło: Ambasada RP w Kijowie