Wyrok TK w sprawie nowelizacji ustawy IPN oznacza jedno: ukraińscy mordercy Polaków spod znaku OUN i UPA są bezkarni, nie poniosą żadnych konsekwencji, a ich zbrodnicza ideologia może się swobodnie rozwijać. Po haniebnej kapitulacji przed Tel Awiwem teraz Polska skapitulowała przed Kijowem. Oficjalnie zgodziła się bowiem na kult Bandery i banderyzmu.

Oznacza to pogardę dla 200 tyś. polskich ofiar straszliwego ukraińskiego ludobójstwa. Pogardę dla blisko 6 milionów poszkodowanych rodzin kresowych. I pogardę dla narodu polskiego. Oznacza to, że TK stanął po stronie ukraińskich terrorystów, którzy odcinali kobietom piersi, dzieciom wydłubywali oczy, a starcom odrąbywali siekierami głowy. Oznacza to, że można było palić, mordować, zabijać, bo tchórzliwi mędrcy z TK nie rozumieją, co niesie za sobą pojęcie „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”.

Prezydent Duda także tego nie rozumie. Przypomnę więc słowa głośnego ukraińskiego atamana, Tarasa Bulby, skierowane do obozu Bandery: „Wy – pisze w 1943 r. Taras Bulba- wyznajecie faszystowską zasadę bezwzględnej dyktatury (…); głosząc faszystowskie hasła”. To oznacza, panowie sędziowie – „ukraińscy nacjonaliści”. Można więc według was było zabijać, bo nikomu teraz włos z głowy nie spadnie. Przerażający komunikat dla Kresowian i Polski.

Nie tylko sprawiedliwość została zdeptana i zbrukana, ale i prawda zamordowana. Znowu obce ambasady narzuciły Polsce swoją wolę. Zabrakło wam, panowie sędziowie, godności i odwagi. Zdradziliście nas, oszukali. Bierzecie teraz na swoje barki całkowitą odpowiedzialność za konsekwencje tego zdradzieckiego czynu. Płaczu naszych matek i łez osieroconych dzieci nigdy nie pojmiecie.

Zwracam się do środowisk kresowych, do uczciwych, wrażliwych Polaków, byśmy się zjednoczyli i jednoznacznie, zdecydowanie potępili ten akt zdrady. Byśmy się nie godzili na ten haniebny wyrok. Zastanowili, co dalej zrobimy. I nieustannie wysoko nieśli sztandar wolności, godności i dumy narodowej, nie ustępując ani na krok od prawdy i sprawiedliwości.

W imieniu Kresowej Rady Starszych oraz Narodowego Forum Kresowego

Stanisław Srokowski

  1. Dzięki ustawie o IPN zobaczyliśmy, jak w przerażająco wasalnej pozycji znajduje się Polska wobec ambasad USA, Izraela, a także Ukrainy. Choć nie była doskonała, to pokazała całe zakłamanie polityki polskiej, upodlenie państwa i społeczeństwa polskiego. Można odnieść wrażenie, że przed zakończeniem kadencji PiS chce się wykazać przed swoimi mocodawcami z wykonania pewnych prac, które są na szkodę Polski – prof. Włodzimierz Osadczy komentuje dla portalu Kresy.pl werdykt TK ws. zapisów ustawy o IPN, penalizujących kłamstwo wołyńskie.

  2. To Polska jest samorządna i niezależna? Widzę,że u części komentatorów z takich portali jak kurirerwilenski.lt czy pl.LT24.lt już nastąpiło otrzeźwienie.Na zdrowie !

  3. Żenująca polityka wschodnia. A niektórzy polscy politycy wodzeni giedroyciowską utopią stali helotami nacjonalistycznych banderowców

Comments are closed.