W przeddzień 1 listopada w kościele pw. Jana Chrzciciela w Połukniu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Bal był zdecydowanie udany, bo jak podkreśla parafia, „tylu świętych przybyło”.

„Z inicjatywy ks. proboszcza Ryszarda Pieciuna w Połukniu po raz pierwszy odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. Przewodnicząca lokalnej wspólnoty Grażyna Gołubowska, zaangażowana w parafialną działalność Julia Grigoriewa oraz rodzice, którzy są częścią parafialnego chóru „Serduszka” w Połukniu, zorganizowali prawdziwe świętowanie dla dzieci i młodzieży, które nie przeczy naszej kulturze i ukazuje radość życia” – poinformowała w mediach społecznościowych dyrektor Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu Renata Krasowska.

„Od wielu lat dla dzieci są wdrażane pomysły na nowe święto, które jest obce naszej kulturze – tzw. Hallowen. Ktoś ciągle próbuje zmienić tradycje Uroczystości Wszystkich Świętych. Niezmiernie się cieszę, że uczniowie naszego Gimnazjum potrafią uodpornić się narzucanej modzie poprzez inne kultury, które ekscytują się światem duchów, demonów, wróżek i czarów” – podkreśliła Krasowska.

Dodała, że zabawa nie polegała tylko na wymyślnym stroju, śpiewaniu piosenek, ale przede wszystkim na pokazaniu swojej wiedzy o świętych.

Po zabawie odbyło się grillowanie panek marshmallow i wspólna uczta przy stole. Bal był zdecydowanie udany, bo jak napisała parafia na swoim profilu, „tylu świętych przybyło”.

Bale Wszystkich Świętych odbyły się też w wielu innych parafiach na Wileńszczyźnie, m. in. Ducha Świętego w Wilnie, parafiach w Rzeszy i Mościszkach (rejon wileński).

Fot. parafia św. Jana Chrzciciela w Połukniu

Comments are closed.