W Ambasadzie RP w Wilnie odbyło się podsumowanie 21. Międzynarodowego Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, podczas którego zebrano ponad 73 000 euro.

Świąteczny Kiermasz, odbywający się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Litwy Diana Nausėdienė, zorganizowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Kobiet w Wilnie (IWAV).

„Minione lata były pełne wyzwań i niepokoju na świecie – pandemia Covid-19, wojna na Ukrainie i w Izraelu sprawiły, że wiele osób zatrzymało się na chwilę i zastanowiło. Dziś powinniśmy być niezwykle wdzięczni i szczęśliwi za to, co mamy i czym możemy się dzielić z innymi. Dlatego też chcę podziękować organizatorom tej inicjatywy oraz wszystkim, którzy przekazali datki i wnieśli swój wkład” – powiedziała Joanna Radziwiłłowa, małżonka ambasadora RP na Litwie.

W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele ponad 40 ambasad krajów z całego świata oraz szkół międzynarodowych na Litwie. Na pełnym kolorów i smaków polskim stoisku można było znaleźć wysokiej jakości naturalne polskie kosmetyki, ręcznie malowane szklane bombki, zabawki dla dzieci, bolesławiecką ceramikę, pyszne polskie słodycze, sery i wędliny. Dochód ze sprzedaży produktów w całości przeznaczony jest na rzecz 8 organizacji charytatywnych, w tym pensjonariuszy domów opieki i dzieci z ośrodków terapeutycznych.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu  Pieśni i Tańca „Wilenka”.

Źródło: Ambasada RP w Wilnie