Życzenia dla Rodaków z okazji Świąt Bożego Narodzenia składa Waldemar Tomaszewski, prezes ZPL i AWPL, poseł do Parlamentu Europejskiego.

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Szanowni Państwo,

Przeżywając radosny czas Bożego Narodzenia przesyłam wszystkim Rodakom na Litwie, w Macierzy i rozsianym po całym świecie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Tradycyjnie życzę Wam wszystkim mocnego zdrowia, radości i miłości, pozytywnych emocji, realizacji osobistych zamierzeń i planów oraz obfitych łask Bożych.

Niech Nowonarodzony Jezus znajdzie miejsce w naszych sercach, a blask Jego światła opromieni nasze życie, wnosząc w nie pokój, dobroć, otwartość i szlachetność, a przełamanie się wigilijnym opłatkiem niech będzie znakiem chrześcijańskiej jedności i życzliwości.

Niech będzie to okres wytchnienia od codziennych obowiązków, który wyzwoli to, co najlepsze oraz da siły do podejmowania nowych wyzwań w nadchodzącym Nowym 2024 Roku, abyśmy z dumą mogli nieść zasłużone miano patriotycznej oraz zjednoczonej wokół hasła Bóg – Honor – Ojczyzna cząstki Narodu Polskiego.

Waldemar Tomaszewski
Prezes ZPL i AWPL
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Za: L24.lt, Fot. pixabay.com

Comments are closed.