W niedzielę, na Litwie odbyły się wybory uzupełniające na merów rejonu trockiego i kielmskiego. W rejonie trockim z ramienia Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin kandyduje Jarosław Narkiewicz, wiceprezes ZPL i AWPL.

Według danych sztabu AWPL – ZChR, Jarosław Narkiewicz trafił do drugiej tury wyborów uzyskując ok. 30% głosów. W drugiej turze zawalczy o stanowisko mera z liberałem Andriusem Šatevičiusem. Obecnie merem rejonu trockiego jest wiceprezes AWPL – ZChR Maria Pucz.  Frekwencja w rejonie trockim wyniosła ok. 35% i była niższa o ok. 10% niż w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Polska partia na Litwie AWPL – ZChR, kierowana przez europosła Waldemara Tomaszewskiego, ma szansę na wygranie wyborów na stanowisko mera rejonu trockiego i wówczas będzie mieć trzeciego mera w samorządach Litwy. Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 24 października.

  1. Przy okazji wyborów w Trokach Polacy na Litwie znowu pokazali, jak świetnie są zorganizowani, zjednoczeni i jak skutecznie potrafią dbać o swoje sprawy, także przy okazji mobilizacji wyborczej.

  2. Partia kierowana przez europosła Waldemara Tomaszewskiego znowu osiągnęła wspaniały sukces, tym razem w rejonie trockim w wyborach mera. Druga runda daje wielkie szanse, że AWPL-ZChR będzie miała trzeciego mera w samorządach w republice Litwy.

Comments are closed.