We wtorek 26 marca odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Porządek dzienny został zdominowany przez pytania związane z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca br.

 

Na posiedzeniu został zatwierdzony program wyborczy AWPL-ZChR oraz główne hasła partii:

Za tradycyjną rodziną! Za wartościami chrześcijańskimi! Za Europą Ojczyzn!

Członkowie RN AWPL-ZChR zatwierdzili listę kandydatów, na której znalazły się osoby wytypowane przez Oddziały oraz Radę.

Listę prowadzi lider Waldemar Tomaszewski, są na niej również: mer Rejonu Solecznickiego Zdzisław Palewicz, wiceprzewodniczący Waldemar Urban, prezes Rady Polonii Świata Jarosław Narkiewicz, posłowie na Sejm RL Rita Tamaszuniene i Czesław Olszewski, wicemerowie rejonów wileńskiego i solecznickiego Edyta Tamosziunajte, Danuta Narbut, Waldemar Śliżewski, Józef Rybak, dyrektor administracji rej. solecznickiego Grzegorz Jurgo, prezesi Oddziałów Rejonu Trockiego i Święciańskiego Teresa Sołowjowa i Edward Jedziński, radni rej. szyrwinckiego, trockiego i wileńskiego Rasa Tamosziuniene, Agnieszka Rynkiewicz, Robert Rackiewicz, Renata Sobieska, Iwona Kazakiewicz, ponadto Anna Łastowska – prezes Święciańskiego Rejonowego Oddziału ZPL, Mirosław Wojciulewicz – prezes koła ZPL w Rudominie i Andrzej Aszkiełowicz – nauczyciel Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie.

Lista kandydatów zostanie uzupełniona przez kandydatów zgłoszonych przez wspólnoty mniejszości narodowych oraz zatwierdzona w najbliższym czasie przez Konferencję AWPL-ZChR.

Źródło: prawy.pl

  1. Nazwiska kandydatów znane, to osoby sprawdzone w działalności politycznej, samorządowej i społecznej. Trzymam kciuki za sukces i zwycięstwo.

Comments are closed.