Rozpoczęła się kolejna edycja charytatywnej Akcji Polacy-Rodakom. W związku z trudną sytuacją Polaków mieszkających za wschodnią granicą organizowana jest zbiórka i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcja ma charakter regionalny i potrwa do 18 grudnia 2022 roku. Patronat nad wydarzenie objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Cały świat z niepokojem patrzy na sytuację, która dzieje się na Ukrainie. Już od 24 lutego trwa tam nieprzerwanie wojna. Z tego powodu mieszkańcy Ukrainy postanowili opuścić swoje domy i uciekać w głąb Europy. Jednak spora część ludności, w tym Polacy zamieszkujący te tereny, została na miejscu i stara się przetrwać ten trudny czas. To w szczególności dla nich zorganizowano już po raz XXII charytatywną Akcję Polacy-Rodakom.

Polacy za wschodnią granicą czekają na prezent, ale przede wszystkim czekają na dowody pamięci o nich przez nas Polaków i wydaje się, że właśnie paczka z akcji Polacy-Rodakom pięknie wpisuje się w te oczekiwania. Mamy wielką nadzieję, że i w tym roku uda nam się przygotować biało–czerwone paczki – wskazują organizatorzy.

https://www.facebook.com/events/530013862276806

Zbierane są głównie słodycze i produkty spożywcze o długiej trwałości. Przynosić można także „przytulanki”, a także książki z polską literaturą. Zbiórka trwa do 2 grudnia 2022 roku. Dary można przekazywać do specjalnie przygotowanych miejsc zbiórek w Lublinie, Puławach, Łukowie, Świdniku i Leżajsku.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie: http://przeszloscprzyszlosci.pl/

Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

Zdjęcie: XXII charytatywna Akcja Polacy-Rodakom, Fot. facebook.com/przeszlosc.przyszlosci

Źródło: radiomaryja.pl

Comments are closed.