Na odbywających się w Mińsku drugich Igrzyskach Europejskich, złoty medal w gimnastyce sportowej wywalczył pochodzący z Wilna Polak Robert Tworogal.

24-letni Tworogal w finale zebrał 14,400 punktów. Drugie miejsce z 14,100 punktami zajął Turek Ahmet Onder, a trzecie reprezentant Węgier David Vecsernyes (14,066 pkt).

***

Robert Tworogal (ur. 5 października 1994 w Wilnie) – litewski gimnastyk narodowości polskiej. Jako pierwszy zawodnik z Litwy brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w gimnastyce w 2010. Robert jest absolwentem Szkoły Średniej im. Szymona Konarskiego w Wilnie. Reprezentował jako jedyny z polskiej społeczności Litwę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Ostatecznie mimo kontuzji zajął na Olimpiadzie 42. miejsce zdobywając 82,497 pkt. W poszczególnych konkurencjach był: w skoku 15. miejsce (13,849 pkt), w ćwiczeniach na drążku 39. (14,166 pkt), w ćwiczeniach wolnych 51. miejsce (13,866 pkt), koń z łękami 56. (13,366 pkt), na poręczach 57. (13,500 pkt), na kółkach – 61. (13,466 pkt). Ogółem startowało 70 zawodników. Jego trenerem jest Jewgienij Izmodenow. Jest mistrzem Litwy w wieloboju gimnastycznym.