Przyjdź i przekaż dalej!

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaprasza WSZYSTKICH PATRIOTÓW na WIEC POPARCIA DLA POLAKÓW Z WILEŃSZCZYZNY, który odbędzie się w CZWARTEK, 29 LIPCA, o GODZ. 14:00 pod GMACHEM MSZ przy Alei Szucha 23 w Warszawie.

W Dziewieniszkach władze litewskie chcą utworzyć ośrodek dla islamskich imigrantów. To zagraża bezpieczeństwu Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie.

Dołącz do apelu do MSZ, aby Polska użyła skutecznych środków dyplomatycznych w obronie naszych Rodaków.

 1. W wiecu weźmie udział Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski
  W charakterze zaproszonych gości obecni będą m.in.:
  kpt. ż.w. inż. Józef Szyłejko – prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej;
  Adam Słomka, więzień polityczny PRL, poseł na Sejm RP I,II,III kadencji oraz przewodniczący KonfederacjiPolski Niepodległej – Niezłomni.

 2. Polacy potrafią się zjednoczyć w obliczu trudnej sytuacji, gdy Rodacy są w potrzebie. Takie moralne wsparcie jest naszym wspólnym obowiązkiem.

 3. Polska po stronie Wilniuków!

  Również polskie władze krytykują decyzję o ulokowaniu w małej miejscowości zamieszkałej głównie przez Polaków imigrantów islamskich.
  – Mamy nadzieję, że strona litewska przemyśli raz jeszcze tę decyzję. W mojej ocenie jest ona błędem – wskazuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych. – Spowoduje ona wiele konfliktów, które ucieszą naszych wspólnych przeciwników. Ta decyzja da narzędzia naszym wspólnym przeciwnikom do tego, żeby wywoływać napięcia i konflikty i żeby pogorszyć nasze, przecież coraz lepsze, relacje – podkreśla wiceminister.

Comments are closed.