Z okazji Dnia Państwowości Litewskiej, Prezydent RP Andrzej Duda złożył najlepsze życzenia Pani Prezydent Dali Grybauskaite i obywatelom Litwy.

„Z okazji Dnia Państwowości Litewskiej, w imieniu własnym oraz wszystkich Polaków, pragnę życzyć Pani Prezydent i obywatelom Litwy wszystkiego co najlepsze.

Wielowiekowe więzi łączące nasze kraje i nasze narody stanowią solidną podstawę do budowy rzeczywistego partnerstwa. Pamiętając o naszych doświadczeniach historycznych, a zwłaszcza trudnych losach Polski i Litwy w XX wieku, musimy myśleć o wyzwaniach, które stawia przed nami teraźniejszość.

Jedynie poprzez szczery dialog i odwagę w pokonywaniu wspólnych wyzwań możemy skutecznie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszej części Europy. Wzmacnianie NATO, rozwój Unii Europejskiej oraz zapewnienie dobrosąsiedzkiej współpracy w ramach organizacji regionalnych to nasze wspólne priorytety.

W tym ważnym dla Pani i obywateli Republiki Litewskiej dniu proszę przyjąć wyrazy sympatii oraz życzenia wielu sukcesów” – napisał  Prezydent Duda w liście gratulacyjnym.

Źródło: wilno.msz.gov.pl

  1. Jak Litwini świętują, to znaczy że potężnie rosną obroty w supermarketach w Suwałkach i Augustowie.

Comments are closed.