Maria Rekść i Zdzisław Palewicz są kandydatami z ramienia Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin na merów w przyszłorocznych wyborach samorządowych.


AWPL-ZChR poinformowało w oświadczeniu, że 12 października odbyło się kolejne posiedzenie Rady Naczelnej, na którym dominowały kwestie przygotowań do wyborów samorządowych 3 marca 2019 r. „Jednogłośnie została podjęta decyzja o wytypowaniu Marii Rekść i Zdzisława Palewicza na kandydatów z ramienia AWPL-ZChR w wyborach bezpośrednich merów w rejonach wileńskim i solecznickim. Kandydaci na merów w kolejnych samorządach będą zatwierdzeni na następnym posiedzeniu Rady Naczelnej” – napisano w oświadczeniu.

  1. Dziękuję za to, co już uczyniliście dla zachowania polskiego dziedzictwa, tożsamości i polskości jako takiej. Zawsze jadę do Wilna z wielką radością i przyjemnością, spotykam się z przyjaciółmi, oddycham wspaniałą przeszłością, czuję dumę i zobowiązanie.

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tagi i atrybuty HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>