źródło: archiwum zespołuW niedzielę 13 marca w Hali Sportowej w Kownie odbył się finał programu telewizyjnego „Kadagys”. W litewskiej wersji telewizyjnego show tańców ludowych w pięknym stylu zwyciężył Polski Zespół Tańca Ludowego „Perła” z Niemenczyna pod kierownictwem Germana Komarowskiego.

Polski zespół z rejonu wileńskiego podbił serca publiczności, telewidzów i jurorów, tym samym bezapelacyjnie wygrał cały projekt.

„Nie jechaliśmy z myślą o wygranej. Chcieliśmy po prostu dobrze spędzić czas i w sposób szczególny podziękować naszym kibicom w sali i przed ekranami telewizorów. Folklor jest super” – po programie powiedział kierownik zespołu German Komarowski, na co dzień kierownik niemenczyńskiego ośrodka kultury samorządu rejonu wileńskiego.

Drugie miejsce zajął Zespół Kowieńskiego Uniwersytetu Technicznego ,,Nemunas”, trzecie – Zespół Pieśni i Tańca „Pynimėlis” z Poniewieża.

„Perła” powstała przed 11 laty, jest najliczniejszym w rejonie wileńskim i jednym z najliczniejszych zespołów tanecznych na Wileńszczyźnie. Obecnie ma cztery grupy taneczne, w sumie jest to 100 tancerzy w wieku od 7 do 19 lat. Zespół wielokrotnie reprezentował rejon wileński na festiwalach w Polsce (m.in. na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie), Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii i Czechach.

Gratulujemy zwycięstwa i wspaniałej promocji kultury polskiej!

 

  1. No i pięknie, polski zespół znacząco pokonał całą lietuviską konkurencję. Polska górą!

  2. Antoni Matulewicz

    Konkurencja rozłożona na łopatki.
    Gratulacje i najlepsze życzenia na przyszłość!

Comments are closed.