Inicjatywa MSZ „Poland at your home” / „Polska w Twoim domu” ma na celu zachęcenie środowisk polonijnych i polskich za granicą, szczególnie dzieci i młodzież polskiego pochodzenia, do korzystania z ogólnodostępnych bezpłatnych programów edukacyjnych i kulturalnych online.

Oferta została przygotowana na podstawie wkładów z instytucji państwowych, rządowych i pozarządowych.

Nauczyciele i rodzice mogą szukać inspiracji do nauki, korzystając z lekcji online przygotowanych m.in. przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Wszyscy mogą czuć się zaproszeni do spędzania wolnego czasu w domu z polską książką, przy polskim filmie czy oglądając polskie kreskówki. Zapraszamy również do wirtualnego odkrywania zabytków oraz na spacery po muzeach np. w Żelazowej Woli. Ofertę tworzą propozycje m. in. takich instytucji jak Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Polski, Muzea Narodowe w Warszawie i Krakowie czy Instytut Polonika. Wszystkie materiały są dostępne na stronie akcji.

Oferta edukacyjno-kulturalna online dla rodaków za granicą ma na celu pogłębienie współpracy z organizacjami polonijnymi oraz polonijnym środowiskiem oświatowym w ramach realizacji rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą. 

Na podst.: wspolnotapolska.org.pl

  1. POLSKA – biało-czerwoni. Nie tylko w PL ale na całym świecie gdzie pchnął nas los.

Comments are closed.