Polskie Radio Lwów ogłasza zbiórkę na rzecz Polaków i naszych sąsiadów pozostałych we Lwowie i na Ukrainie. Wyjeżdżają z miasta daleko nie wszyscy.

Zostają na stanowisku dziennikarze, którzy zmienili się w korespondentów wojennych, starsze osoby, rodziny i dzieci. Stanem na daną chwilę, pomagamy wszyscy sobie wzajemnie: szkoły we Lwowie przekształcono w miejsca noclegu, miejscowi zabezpieczyli je kocami, kołdrami i poduszkami. Tam są lokowani uchodźcy z zagrożonych terenów Ukrainy i przede wszystkim dzieci z sierocińców.

W danej chwili wszyscy miejscowi hojnie dzielą się posiadanym jedzeniem. Lecz zdajemy sobie sprawę, że za tydzień – dwa, mogą wyniknąć jego braki, jak i braki finansowe na jego zakup.

Polskie towarzystwa we Lwowie współdziałają między sobą i ze wszystkimi ludźmi, potrzebującymi pomocy. Wśród wolontariuszy znajdują się ludzie od 12-tego, przekraczając 70-ty rok życia.

Środki pieniężne na zabezpieczenie ludzi we Lwowie i na Ukrainie jedzeniem oraz środkami czystości można przekazać za pośrednictwem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział Stołeczny (Warszawa).

IBAN PL 97 1940 1076 3135 8930 0000 0000

Krakowskie Przedmieście 64/4

00-322 Warszawa

tel. kom: +48 604 818 900

e-mail: lwów.warszawa@gmal.com

z dopiskiem „dla Lwowa”, „dla Ukrainy” czy „razem z Ukrainą”

Liczy się każda złotówka. Wspierajmy ludzi, którzy pomagają innym, a dzięki naszej pomocy dobro i hojność się pomnożą!

Comments are closed.