Związek Polaków na Litwie apeluje o wywieszenie polskiej flagi w Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Flagi Polskiej – 2 maja.

„W związku z przedłużającą się kwarantanną na Litwie, zaplanowana i ogłoszona Parada Polskości w Wilnie, jak wiadomo, nie może się odbyć. Żeby odznaczyć naszą tu obecność, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Flagi Polskiej – 2 maja, zwracamy się do prezesów kół i oddziałów ZPL, do wszystkich członków i sympatyków Związku, do wszystkich, kto się czuje Polakiem o wywieszenie na swych domach, balkonach, biurach itp. biało-czerwonej flagi” – apeluje w komunikacie Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie.

Zarząd ZPL podkreśla, że dzisiaj prawo na Litwie nie zabrania wywieszania polskiej flagi.

„Chodzi tylko o to, by była wywieszona w godnych warunkach, które by nie urągały godności symbolu nie tylko naszej polskości, ale i sąsiedniego państwa” – zaznacza Zarząd ZPL.

Jeżeli ktoś nie posiada takiej flagi czy zabraknie jej w Oddziale ZPL, pewne rezerwy ma też Zarząd Główny, po które można się zgłosić.

2 maja, w sobotę, w Wilnie miała się odbyć tradycyjna parada polskości, organizowana przez ZPL. W związku ogólnokrajową kwarantanną na Litwie, przedłużoną do 11 maja, wszelkie imprezy publiczne i zgromadzenia są zabronione.

  1. Biało – czerwone Wilno podczas majowej wielotysięcznej Parady Polskości to widok i przeżycie niezapomniane!

Comments are closed.