Trwa XIX Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. To wyjątkowy hołd oddany tym, którzy poświęcili życie dla Ojczyzny. Jednocześnie jest to okazja do poznawania i promowania Kresów.

Tradycyjnie sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza z Placu Piłsudskiego w Warszawie 10 sierpnia wystartował XIX Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

W tym roku motocykliści jadą różnymi trasami. Są to trasa podstawowa Semper Fidelis, trasa do Archangielska – Rajd Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia oraz trasa Rajd do Huty Pieniackiej.

Fotorelację z Rajdu można śledzić na oficjalnej stronie na Facebooku. Jak zapewniają uczestnicy Rajdu, pogoda dopisuje, humory i nastroje również.

Zakończenie Rajdu odbędzie się 1 września 2019 r o. godz. 16:00 w Radzyminie.

Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński zatacza krąg docierając w pierwszej kolejności do miejsc związanych ze Zbrodnią Katyńską. Rajd jest jednocześnie wyprawą na Kresy Rzeczypospolitej, stąd na trasie Wilno, Lwów, Żytomierz, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim oraz liczne inne miejscowości – miejsca związane z historią Polski. Motocykliści odwiedzają tam Rodaków, groby żołnierskie, polskie szkoły.

Na podst.: www.rajdkatynski.net, facebook.com/rajdkatynski

  1. Wspaniała sprawa z tym rajdem. To znakomite rozsławianie w świecie polskości i jednoczenie naszej wspólnoty narodowej. Życzę powodzenia i dalszych udanych wypraw w kolejnych latach.

  2. Wielkie słowa uznania dla wszystkich uczestników Rajdów Katyńskich, to naprawdę wielka sprawa, jak promujecie polskość i Kresy!

Comments are closed.